Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksHlavní strana  >>  Ubytování lyžařská střediska Slovensko  >>  Bílé Karpaty  >>  Popis středisek

Zimní střediska Bílé Karpaty

Turistické informace o horách Bílé Karpaty - Slovensko

Slovenské Bílé Karpaty se nacházejí u hranic s Českou Republikou. Krajinu tvoří jako kopanice tak vápencové bradla. Zajímavé jsou i malé jeskyně a propasti. Chráněné území jsou v oblastech: Červený Kameň, Mikušovce, Krivoklát, Bolešov, Vršatské Podhradie.

Pro letní období je dobrý typ na výlet Baťov kanál u Skalice. Je to turistická vodní cesta. V minulosti byl využíván na zavlažování. Na kanálu jsou přístavy se službami pro turisty. Táhne se i na území Čech. V okolí je množství hradních zřícenin anebo jeskyně Dríny či možnosti zimních sportů.

1. Lyžařské středisko Velká Javorina Slovensko

lyžařské středisko Veľká Javorina SlovenskoLyžařské středisko leží na nejvyšším vrchu Bílých Karpat. Terény má vhodné na rodinné lyžovačky. K dispozici jsou 4 vleky. Běžecké tratě nebývají upravěny. Jezdí se na přírodním sněhu.

2. Ski land Stará Myjava Slovensko

lyžařské středisko Ski land Stará Myjava SlovenskoNa Staré Myjavě natřefíme na poměrně moderní lyžařský areál. Chlubí se vybavěním jako umělé zasněžování anebo večerní lyžování. Odpočinout si můžete v objektech občerstvení. Poď někdo pořebuje sportovní výstroj, je zde půjčovna a ski servis. Parkoviště se nachází přímo ve středisku. Jde o chráněnou přírodní lokalitu.

 

Spodní Navigace:
Články   |   Diskusní fórum dovolenkářů

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku