Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksHlavní strana  >>  Ubytování lyžařská střediska Slovensko  >>  Čergov - lyžování a dovolená  >>  Popis středisek

Zajímavá místa v pohoří Čergov Slovensko nedaleko ubytování

Nezapomeňte navštívit dřevěný kostelík sv. Františka v Hervartove, nebo sv. Lukáše v obci Krivé nebo Hanigovský hrad. Přírodní poměry jsou vhodné pro horskou turistiku či cykloturistiku. Kolem 70% území patří do chladnější oblasti. Nachází se zde kolem deseti značených turistických tras.

Další zajímavostí může být i železnice Sabinov - Majdan. Jižní svahy Čergova lemují skalní stěny. Rekreace u vody má své uplatnění při Sabinově a u Lipan.

Lyžařská střediska Čergov - Slovensko

1. Lyžařské středisko Drienica - Lysá jako centrum dovolené v Čergově Slovensko

Lyžařský areál Drienica - Lysá Středisko je situováno na jihovýchodě pohoří Čergov. Jsou to vlastně dva střediska s devíti lyžařskými vleky. K dispozici lyžařům a snowboardistům je i sedačková lanovka. Vrcholové stanice se pohybují ve výšce 860 až 1.070 m. n. m. Sjezdovky mají převýšení do 250 m a jsou nenáročné a také mechanicky zasněžované. Běžecké tratě nejsou pravidelně upravovány. Doplňkem jsou bufety, lyžařské služby a školy.

2. Lyžařské středisko Kamenica - Slovensko

Lyžařský areál Kamenica V tomto zimním středisku je k dispozici lyžařský svah o délce přibližně 100 metrů. Zaměřen je na zábavné aktivity jako sáňkování, bobování a podobné aktivity. Na větším kopci můžete lyžovat. Lyžařský vlek však není k dispozici. Je nutné šlapání. V příštích letech by měl přibýt vlek. Večerní lyžování můžete využívat také. Lyžování zde patří k nejlevnějším na Slovensku.

3. Lyžařské středisko Kríže - Slovensko

Poznamenám jen že středisko má celoroční využití. Základním posláním je poskytnout svahy a doplňkové služby jako bufet.

4. Lyžařské středisko Fričkovce - Slovensko

Lyžařský areál Fričkovce Středisko se nachází 15 km od Bardějova a 28 km od Prešova. Jsou zde dvě nenáročné sjezdovky. Jejich délka je kolem 660 a převýšení 70 m. Sníh je uměle vyráběn. Ve středisku jsou tři vleky, večerní lyžování, parkoviště a možnost ubytování v soukromí. Najdete zde bufet a dětské hřiště.

 

Spodní Navigace:
Články   |   Diskusní fórum dovolenkářů

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku