Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksHlavní strana  >>  Ubytování lyžařská střediska Slovensko  >>  Slovensko lyžařská střediska Javorníky ubytování  >>  Popis středisek

Základní atrakce v pohoří Javorníků Slovensko kolem ubytování v lyžařských střediscích.

Kormně zimních středisk se dá rekreovat u vodních nádrží Nosice anebo Žilina na řece Váh. Další zajímavostí která zaujme zejména děti bude Lesní úvraťová železnice Kasuce. Krajina má Valašský a kopaničářský charakter. Tento fakt z věčší části vlivnil kulturu zdejších obyvatelů.

Stará architektura se zachovala do dnes. Kopaničářské dřevěnice si majitelé rekonstruují. Jsou vybavěny vším potřebným aby byli v souladu s dnešným standardem ubytování. Tato strana Vás informuje o možnostech dovolené kolem zimních atrakcí v Javorníkách - severozápadní Slovensko. Na horách se letní a zimní dovolená oplácí.

Lyžařská střediska Javorníky Slovensko

1. Středisko Makov - Kasárna pod Velkým Javorníkem Slovensko

lyžařské středisko Makov - Kasárna pod Velkým JavorníkemHistorie území byla od dávna spiata s potyčkami mezi Slováky a Moravany. U střediska je postavěno hodně chat které vlastní občané Čech. Dnes toto centrum poskytuje dva velké lyžařské vleky a dva malé pro děti anebo pro ty kteří se učí lyžovat - snowboardovat. Svahy nejsou nároční a proto vhodné pro rodiny. Celkem je jich čtyři. K službám zařazujeme i půjčovnu, servis zimního vybavení a snow bar. Pro nejmenší doporučuji lyžařskou školku s minivlekem. Nadmořská výška zaručuje dostatek přírodního sněhu.

2. Čertov Slovensko

Lyžování a ubytování Čertov SlovenskoPoloha je taky na hranicích se Slovenskem. Poměrně veliké středisko nabízí kvalitní a upravený sníh na náročních a nenáročních sjezdovkách. U údolní stanice vleku je bufet Čertík s rychlým občerstvením. Parkování aut je bezplatné. Začátečníci a děti rádi uvítají nabídku lyžařské školy a pujčovnu výstroje.

3. Ski Ráztoka Slovensko

ski Ráztoka SlovenskoMalé středisko lyžování a snowboardování nalezneme u konce Papradnianské doliny. Pěkné horské podmínky dovolují provozovat sjezdovky s přírodním sněhem. Využijete zde dva vleky. Jeden je pro děti. Kvalitní tratě pro bežkaře jsou v délce až 70 km. Táhnou se mezi více lyžařskými střediskami v Javorníkách Slovensko.

4. Papradno – Podjavorník Slovensko

Papradno – Podjavorník Středisko tvoří tři vleky a čtyři sjezdovky jsou různé náročnosti. Dva vleky pro náročnější a jeden dětský. Celková délka sjezdovek je 2 km. Úprava tratí je každý den. Jako doplněk je snowboard park, bufet u vleku. Běžecké tratě se napájejí na hlavní magistrálu na hřebeni pohoří Javorníků Slovensko.

 

Spodní Navigace:
Články   |   Diskusní fórum dovolenkářů

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku