Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksHlavní strana  >>  Ubytování lyžařská střediska Slovensko  >>  Kremnické vrchy - lyžařské střediska zimní doplněk ubytování  >>  Popis středisek

Zajímavoti Kremnických vrchů - Slovensko.

Hlavní atrakcí každých hor jsou jejich porosty. Zde se nacházejí Jídlo-bučiny a travnaté plochy. Z divé zvěře se zde pohybují medvědi, divé kočky, kuna lesní. Údolím protéká řeka Hron s mnoha přítoky. Můžete se pohybovat po pěti chráněných územích.

Známí je běžecký areál Bílé stopy SNP na Suché hoře. Běžecké stopy jsou udržováný i v jiných lyžařských střediscích Kremnických vrchů. Města Kremnice a Banský Bystrice jsou propojeny množstvím upravěných bežeckých tratí. Zimní Kremnické vrchy spojujeme s výhledy na vrchy Kľak, Krížna, Baníkov... Na běžkách se dostanete taky na nejvyšší vrch Flochová.

Seznam lyžařských středisk v Kremnických vrších Slovensko s popisem

1. Lyžařské středisko Králiky Slovensko

Ski Králiky Středisko se nachází kolem 10 kilometrů od Banské Bystrice. Vybudované jsou čtyři sjezdovky lehčí obtížnosti. Tratě mají délku 2330 m. Všechny sjezdovky jsou upravovány a technicky zasněžovány. Město banská Bystrica se stará o úpravu běžeckých tratí poblíž střediska.

K vyšší spokojenosti je vybudována čtyřsedačková lanovka a dětský vlek. K nabídce patří večerní lyžování a různé terény se pro náročnější lyžaře. Z doplňkových služeb spomenu viceúčelovou restauraci, ski servis, lyžařskou školu, půjčovnu lyžařského vybavění.

2. Středisko Skalka aréna Slovensko

Skalka arénaLyžování zde má výhodu v dobré poloze v centru Slovenska. Dostatek sněhu zaručuje vyšší poloha areálu - 1 232 m.n.m. Parkování je bezplatné v celém areálu. Turistika má dobré podmínnky jak v zimě tak v létě. Na okolí je množství upravěných běžeckých tratí. Nejbližší město je Banská Štiavnica vzdálené 50 km.

Služby jsou dostupné v relax centru a ubytování nabízí chata Limba a jiné zařízení. Ze zajímavostí na okolí můžete navštívit Kremnici označovanou jako zlaté město, aqua park v Turčianskych Teplicích, lázně v Sklených Teplicích, Španí dolinu, Harmaneckou jeskyni.

3. Lyžařské středisko Ski Skalka Slovensko

Ski Skalka Tento areál se nachází u Kremnice. Parkoviště je vzdálené 100 m. Čekají zde na Vás čtyři vleky a sedm sjezdovek. Z obtížnosti je na výběr ze všech stupňů. U sjezdovek se nacházejí bufety, ski servis s půjčovnou. Můžete využít lyžařskou školu. O bezpečnost se stará horská služba. V těsné blízkosti jsou horské chaty a hotely s restauracemi.

4. Lyžařské středisko Ski Krahule Slovensko

Ski Krahule Rekreační zařízení se právem nazývá středem Európy protože je v jejim geografickém středu. Středisko je za vesnicí Krahule. Jsou zde vytvořeny podmínky pro zimní a letní turistiku. K dispozici je pět vleků v nadmořské výšce 900 - 1060 m.n.m. Pro zvýšení komfortu je postavěna čtyřsedačka. Lyžování zatraktivňuje osvětlená sjezdovka. Umělý sníh a upravěné tratě jsou samozřejmostí.

Vesnice nabízí ubytování v privátech. Známý je penzion Stred Európy a apartmánový dům Dedičné. Na výběr je i množství chat.

5. Lyžování Ski Tmg Remata Slovensko

Ski Tmg Remata Tady na Vás čeká sjezdovka o délce 500 metrů. Je široká a rozděluje ji úzký les. Patří k střední obtížnosti. Večerní lyžování zabezpečují silné světla. Terén je denně upravován. Děti si vyjdou na své u dětských vleků. K dispozici mají lyžařského instruktora.

Pro šantění je prostor v snowparku kde jsou umělé překážky. V středisku je možné ubytování v srekonstruovaném penzionu Mladost. V blízkém okolí objevte zajímavosti jako Bojnický zámek, ZOO, termální koupaliště, lázně, letiště v Prievidzi.

6. Aktivní dovolená Ski centrum Kordíky Slovensko

Ski centrum Kordíky Slovensko Nachází se jen 12 km od Banské Bystrice. Jako jedno z mála lyžařských areálů na Slovensku v kterém ski pasy platí na jízdy na vleku. Svahy jsou méně nároční. Můžou je používat i rodiny s dětmi. Vlek má délku 400 metrů. Poblíž je chata s občerstvením. Tratě jsou přispůsobeny verernímu lyžování a jsou upravovány. V okolí si můžete objednat ubytování v různých zařízeních.

Vznik obce se datuje od 16. století. Název vznikl podle prvního zdejšího usedlíka. Nadmořská výška střediska je kolem 850 metrů nad mořem. V bezprostřední blízkosti je náučná stezka.

7. Relax v Ski centrum Tajov Slovensko

Ski centrum Tajov Slovensko Lyžařské centrum naleznete jen sedm kilometrů od Banské Bystrice. nadmořská výška je kolem 600 m.n.m. Sjezdovka je mírnější. Poblíž si vychutnejte lyžování v neupravěném terénu. Běřkařské tartě existují ale nabývají upravěny. U vleku je bufet. O úpravu svahu se starají každodenně. Parkování je bezplatné. Svou nabídku zastupují lyžařská škola, ski servis a sportovní půjčovna.

8. Ski Malachov - Medvedica Slovensko

Ski Malachov Slovensko Vesnice je vzdálena snát nejblíž Banské Bystrice - jen 4 km. Lyžařské středisko se taky nazývá Medvedica. Ke středisku vedou příměstské autobusové linky. Pro auta anebo autobusy čeké bezplatní parkoviště. Svah je vhodní pro rekreační lyžování. Děti mají lanový vlek. Večer na svah svítí silné světla. Sjezdovka má délku 980 metrů. Lyžařský instruktory Vám můžou napomoci v začátcích na sněhu.

Středisko má 25 letou tradici. Obec vznikla za účelem hornictví. Těžila se zde rtuť. Teď má především turistický význam.

 

Spodní Navigace:
Články   |   Diskusní fórum dovolenkářů

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku