Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksHlavní strana  >>  Ubytování lyžařská střediska Slovensko  >>  Laborecká vrchovina  >>  Popis středisek

Co navštívit v Laborecké vrchovině na Slovensku.

Asi nejzajímavějším pozoruhodným místem území je město Medzilaborce. Zde se nachází Muzeum Andyho Warholem - známého Slovenského malíře. Kulturní památky zde také zdědilo několik kostelů - Cerkví. Známý je Dukelský průsmyk s pamětním areálem na těžké boje v období druhé světové války.

Vyrazit si můžete na výlet k Sninským rybníkům. K pohraničnímu letovisku Palota vede historická železniční trať. Tato vede až do Polska. Udržovaná je Východokarpatská cyklomagistrála která vede nejen zdejším územím. Vašim cílem může být Krásny Brod. Na okraji této vesnice je Monastýr Seslání svatého Ducha. Slouží jako klášter mnichů východního obřadu.

Lyžařská centra Laborecká vrchovina - Slovensko

1. Lyžařské středisko Parihuzovce Slovensko

Lyžařské středisko Parihuzovce Ne velké středisko se nachází kolem 15 km od města Snina. Svahy jsou pro náročné i začátečníky. Dětský vlek je k dispozici pro nejmenší lyžaře. Jsou zde tři lyžařské vleky. Středisko nabízí také tratě na běžecké lyžování v délce kolem 10 km. V blízkosti je parkoviště s placenými a neplacenými místy.

2. Lyžařské středisko Šarbov Slovensko

Lyžařské středisko Šarbov Zjazdovky sú vybudované v nadmorskej výške 440 až 610 m.n.m. Sú tu dve zjazdovky. Bývajú pravidelne upravované. K vybaveniu patrí vlek, bufet a jazda na saniach za koňmi. Malý vlek využijú začiatočníci a deti. Bezplatné parkovisko s kapacitou 60 áut.

3. Lyžařské středisko Rokytov pri Humennom Slovensko

Jedná se o jednu sjezdovku s nenáročným terénem. K ní je k dispozici jeden vlek. Délku má 310 m. Převýšení sjezdovky s třiceti metry nabízí rekreační lyžování. Do služeb můžeme zařadit parkoviště a bufet.

4. Lyžařské středisko Borov Slovensko

Lyžařské středisko Borov Nachádza sa neďaleko Poľských hraníc. Stredisko má dve zjazdovky. Prevýšenie majú okolo 100 m. Lyžiarsky vlek je jeden a má kapacitu prepravy 700 osôb za hodinu. Dĺžka zjazdoviek činí 1,7 km.

5. Lyžařské středisko Danova Slovensko

Lyžařské středisko Danova Toto stredisko je súčasťou rekreačného zariadenia Falko. Sú tu dve zjazdovky. Jedna z nich je náročnejšia. Prevýšenie je 170 m. Pre malých lyžiarov je malý vlek. Malé deti radi využívajú kolotoč na lyžiach kde sa učia rovnováhe. Ako jedno z mála stredísk na Slovensku tu ponúkajú ľadovú plochu.

6. Lyžařské středisko Habura u Medzilaboriec Slovensko

Lyžařské středisko Habura Zde mají dvě sjezdovky s méně náročným terénem. Převýšení mají 88 m. Vlek má kapacitu 650 osob za hodinu. Večerní lyžování je samozřejmostí. Ve středisku najdete bufet, parkoviště.

7. Lyžařské středisko Pod lesom u Stropkova Slovensko

Sjezdovky mají délku 2 km. Převýšení dosahuje 190 m. Na jedné sjezdovce se provozuje večerní lyžování. Počet vleků - 2 a sjezdovek 3. Součástí je bezplatné parkoviště pro 150 míst.

8. Lyžařské středisko Makovica - Nižná Polianka Slovensko

Lyžařské středisko Makovica - Nižná Polianka Obec a středisko se stejnojmenným názvem se nachází na hranici s Polskem. Nejbližší města jsou na severovýchodě Slovenska Bardejov a Svidník. Sjezdovky bývají každoročně uměle zasněžovány. Pro snowboardisty je na vychutnání snowpark. K středisku patří bufet pro občerstvení lyžaře. Přepravu zajišťují dva vleky na jedné sjezdovce.

9. Lyžařské středisko Stebnícka Huta Slovensko

Lyžařské středisko Stebnícka Huta Nachází se za malou vesnicí s 250 obyvateli. Převýšení tratě je 170 m a délku má do 1000 m. Dva vleky mají kapacitu 1200 osob za hodinu. Svahy jsou upravované a o občerstvení se postará bufet s moderními prvky.

10. Lyžařské středisko Regetovka Slovensko

Lyžařské středisko Regetovka Lyžaři a snowboardisté ​​mohou využívat tři svahy. Jsou vhodné pro náročnější s délkou kolem 600 m. Pod každou sjezdovkou je parkovací plocha. Téměř polovina délky tratí je uměle zasněžovaných. Zalyžujete si na upravených tratích. V areálu jsou půjčovny a dva bufety. Příznivci běžeckého lyžování mají 5 km turistických stezek.

11. Lyžařské středisko Medvedie Slovensko

Lyžařské středisko Medvedie Tři vleky mají převýšení do 130 m. Z toho dva mají osvětlení pro večerní lyžování. Provozní doba je přez víkendy a svátky. Středisko se začalo rozvíjet od roku 1998. Předností je přírodní sníh kterého bývá dostatek. Tratě jsou upravovány tak jak parkoviště.

12. Lyžařské středisko Nižný Komárnik Slovensko

Lyžařské středisko Nižný Komárnik Středisko je u vesnice s třemi sjezdovkami a dvěma vleky. Náročnější lyžaři a snowboardisté ​​si vyjdou na své. Umělé osvětlení je instalováno na jedné ze sjezdovek. Převýšení střediska je 204 metrů. Chybí zde doplňkové služby. Délka tratí je kolem 2300 m.

 

Spodní Navigace:
Články   |   Diskusní fórum dovolenkářů

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku