Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksHlavní strana  >>  Ubytování lyžařská střediska Slovensko  >>  Zimní střediska Malá Fatra  >>  Popis středisek

Kde zajít v regionu na výlet

Malá Fatra je hojně navštěvována turisty. Tato skutečnost také přispívá k udržování chodníků a cyklostezek. V létě přijde vhod procházka naučnou stezkou k Šútovskému vodopádu. Výchozím bodem pro náročnější túry je Vrátna dolina.

Do pozornosti bych dal hrad Strečno, muzeum slovenské vesnice v Martině nebo Slovenský betlém v Rajecké Lesné. Svou tradici jžž mají i splavy na borech po řece Váh. Nachází se zde více než 13 jeskyň. Jsou veřejnosti nepřístupné, vhodné na speleologii.

Zimní střediska Malá Fatra Slovensko

1. Lyžařské středisko Martinské hole Slovensko

Lyžařské středisko Martinské hole Winter Park Martinky se nacházejí nad městem Martin. Je od tud dobrý výhled na okolní hory. Středisko je dostupné přímo z města kabinkovou lanovkou. Čeká tu na Vás různá obtížnost tratí a dostatek přírodního sněhu. Je tu 6 vleků a lanovek a 12 upravených sjezdovek. K dispozici jsou wc, občerstvení, parkování. Jsou zde lyžařské školy a opravny a možné slevy na skipasy.

2. Lyžařské středisko Snowland - Valčianska dolina Slovensko

Lyžařské středisko Snowland - Valčianska dolina Toto zimní středisko můžete navštívit na úpatí Lúčanské části pohoří Malá Fatra ve Valčianské dolině - Slovensko. Je budováno jako příměstské středisko s dobrým přístupem. Severo - východní svah je uměle zasněžovaný. Nachází se zde 6 sjezdovek, 5 vleků a 4-sedačková lanovka. K doplňkům patří restaurace, bufety, přírodní kluziště, umělé osvětlení a běžecké tratě.

3. Lyžařské středisko Vrátna dolina Slovensko

Lyžařské středisko Vrátna dolina Zimní středisko se dělí na čtyři celky. Má 17 sjezdovek a 14 vleků a lanovek. Některé tratě jsou osvětlené. K dispozici jsou: běžecké tratě, freeride zóny, dětská zóna. Dost prostoru je i na adrenalínovejší aktivity. Nadmořská výška dovoluje provozovat skialpinizmus. Své zastoupení zde mají cestovní kanceláře, lyžařské školy, půjčovny. Najdete zde dobré restaurace a ubytování.

4. Lyžařské středisko Ski Kľačno Slovensko

Lyžařské středisko Ski Kľačno Tyto sjezdové tratě se nacházejí na úpatí Malé Fatry. Mají zde dva vleky a 1 km dlouhou sjezdovku. Z části je osvětlena pro večerní lyžování. Svah se technicky nezasnežuje. Odpočívat můžete v bufetu s krbem. Běžkaři mají upravené stopy.

5. Lyžařské středisko Sport centrum Lučivná Slovensko

Lyžařské středisko Sport centrum Lučivná Mohou se pochlubit nejstrmější sjezdovkou na Slovensku. Vede pod sedačkovou lanovkou. Středisko leží mezi obcemi Zázrivá a Párnica. Celkově je zde 7 vleků a lanovek. Tratě jsou různé náročnosti. Jsou zasněžované a denně upravované. Bezplatné parkování je samozřejmostí. Zajímavostí je skikrosová dráha.

6. Lyžařské středisko Ski park Rajecká Lesná - Košariská Slovensko

Lyžařské středisko Ski park Rajecká Lesná Košariská Areál se nachází za stejnojmennou obcí. V nabídce má tři sjezdovky a tři vleky. Upravované sjezdovky jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé. Využijete zde doplňkové služby k větší spokojenosti návštěvníků. Organizují zde i kulturní programy.

 

Spodní Navigace:
Články   |   Diskusní fórum dovolenkářů

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku