Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksHlavní strana  >>  Ubytování lyžařská střediska Slovensko  >>  Ubytování a lyžařská centra v Malých Karpatech  >>  Popis středisek

Lokality v pohoří Malé Karpaty na Slovensku vhodné na prohlídku.

Popřední místa zabírají hory. Zde můžete chodit na procházky, nebo sbírat lesní plody. Cykloturistika je rozšířená také. Pokud si naplánujete rekreační pobyt ve zdejších horách určitě navštivte Malokarpatské muzeum a Schaubmarov mlýn v Pezinku. V těchto prestorách je instalována galerie insitní umění. Umělecká díla si prohlédněte také v galerii Ignáce Bizmayera nebo Slovenské lidové majoliky ve městě Modra.

Kulturní památka je také rodný dům Jana Kupeckého. Na procházku se můžete vybrat po Pezinské důlním naučné stezce. Z hradů navštivte Červený kámen u obce Častá, Devínsky hrad, Pajštún, Ostrý Kámen, Korlátka, Dobrovodský hrad. Jeskyně Driny je také zpestřením dovolené na horách Slovenska. Město Malacky má historickou budovu kostel Neposkvrněného početí Panny Marie. Zde se nacházejí "Svaté schody" ze 17. století. Považují se za věrnou kopii schodů jeruzalémských z Vatikánu.

Lyžařská střediska Malé Karpaty - Slovensko

1. Lyžařské středisko Pezinská Baba Slovensko

Lyžařský areál Pezinská Baba Toto středisko provozuje občanské sdružení LK Baba. Provozují se zde tři sjezdovky a pět vleků. Délky tratí jsou od 500 do 1000 m. Upravované jsou i běžecké tratě a k doplňku patří sáňkařská dráha. Terén je pravidelně upravován. Jedna z tratí má osvětlení pro večerní lyžování. Toto je umožněno každý večer během sezóny. O restaurační služby se starají okolní bufety a hotely.

2. Lyžařské středisko Zochova chata - ubytování v Malých Karpatech Slovensko

Lyžařský areál Zochova chata Je to středisko s mírnými sjezdovkami. K dispozici jsou dvě vhodné pro začátečníky. Délku mají asi 300 metrů. Umělé zasněžování zaručuje dostatek sněhu. Převýšení sjezdovek je kolem 70 metrů a jsou upravovány. K dispozici jsou služby půjčovny, ski servisu a lyžařské školy.

 

Spodní Navigace:
Články   |   Diskusní fórum dovolenkářů

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku