Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksHlavní strana  >>  Ubytování lyžařská střediska Slovensko  >>  Slanské vrchy pro zimní dovolenou  >>  Popis středisek

Kde se na dovolené vybrat v Slanských vrších Slovensko. Turistické cíle a zajímavosti.

Můžete se jít podívat na památník Dargovský průsmyk. Je vybudován za účelem připomínání sedm týdenních těžkých bojů přes druhou světovou válku. Kapušiansky hrad připomíná historii okolí. Stojí na vrchu Zámčisko. Jinými hrady jsou: stopy po hradě Bodoň a Zbojnícky hrad na úpatí vrchu Tři chotáre a hrad Čičva. Zajímavostí Evropského významu je studený gejzír v Herľanech. Podobné se nejblíže nacházejí na Islandu. Byl aktivován vrtem při hledání minerálních vod. Vytřiskuje v intervalech okolo 32 - 36 hodin.

Koupaliště Ragleng nabízí služby i sauny a masáží. Otevřeno je jen přes léto. Nachází se v obci Pavlovce. Zde se nachází také ranč Breziny. Jiné koupaliště je například s imitací mořské slané vody v rekreačním středisku Zelený břeh. Jinou možostí je procházka po povrchové opálové naučné stezce v Dubnických opálových dolech. Zajímavé jsou divoké skalní seskupení a bradlové scenérie.

Slanské vrchy v zimně

1. Lyžařské středisko Petrovce Stráne Slovensko

Lyžařské středisko Petrovce Jsou zde postaveny sjezdovky se dvěma lyžařskými vleky. Běžkování má také příznivé podmínky. Středisko funguje od roku 1987. Lehčí obtížnost terénu. Převýšení je 67 m. K službám se řadí i lyžařská škola s opravovnou. Svah je uměle zasněžován.

2. Lyžařské středisko Zámutov Slovensko

Lyžařské středisko Zámutov Toto malé středisko se nachází za obcí Zámutov. Svah disponuje dvěma vleky. Délka je 300 a 500 metrů. V areálu se nachází bufet, půjčovna. Upravují se i běžkařské tratě. Jejich délka je 52 km. Svah je z vrchu strmý a později mírný, vhodný pro začátečníky.

3. Lyžařské středisko Opalex Sigord Slovensko

Lyžařské středisko Opalex Sigord Provozuje ho stejnojmenné rekreační středisko. Svah má dva vleky i pro večerní lyžování. Délka je kolem 0,5 km. Doplněk je ledová plocha. Při nedostatku přírodního sněhu se tento dodělává uměle. Nenáročný terén.

 

Spodní Navigace:
Články   |   Diskusní fórum dovolenkářů

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku