Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksHlavní strana  >>  Ubytování lyžařská střediska Slovensko  >>  Strážovské vrchy lyžování na Slovensku  >>  Popis středisek

Co můžete v pohoří Strážovské vrchy na Slovensku navštívit.

Zejména je to horské prostředí. Nadmořská výška a terén dovoluje provozovat lyžařské svahy. V letním období si naplánujte túru k hradu Kunerad. Blízké věčší město je Žilina. Ubytovací pobyt v lokalitě určite spestří Slovenský betlém v Rajecké Lesné kde je i kalvárie a Lurdská kaple. Sportovní charakter má golfový areál v Rajci anebo Čerňanský rybník. Známá je lidová obec Čičmany s chaloupkami.

Vědomosti zdejší fauny a flóry obohati náčná stezka v Súľovských skalách. Jsou známou přírodní lokalitou Slovenska. Skály mají různé tvary připomínající podoby postav, zvířat. Vhodný terén pro skalolezectví. Trochu obdál se tyčí hrad Lietava. Další místo na turistiku.

lyžařské areály v Strážovských vrších - Slovensko

1. Lyžařské středisko Javorinka a Strážovské vrchy Slovensko

Lyžařský areál Čičmany Javorinka Zimní zvláštností vesnice a kolí jsou lyžařské sjezdovky. O provoz se stará tělovýchovná jednota Mier v Rajci. Lokalita má tři sjezdovky. Terén je různé obtížnosti. Areál je přispůsoben rodinným lyžovačkám. Prodloužování sezony zajišťuje zasněžování. Terény bývají denně upravovány. Komplexnost nabídky dotváří půjčovna výstroje, úschovna a lyžařská škola.

U araálu se dá pohodlně parkovat na dostatočně velikém parkovišti. Přijďte na Slovensko do Čičman strávit zimní dovolenou. Čekají zde na Vás i bufety. Jako témněř všude v podobních střediscích nacházejí se zde pěkné okruhy pro běžkování.

2. Ski Mojtín Slovensko

Lyžařský areál Ski Mojtín Severní svahy uvítají návštěvníky s různymi skušenostmi lyžování. Kapacita vleků je 2900 osob přez hodinu. Ze sedum sjezdovek si hosté můžou vybrat veškeré náročnosti terénu. Lyžařské sjezdovky a běžecké tratě jsou průběžně upravovány. Na začátku střediska je parkoviště a zařízení rychlého občerstvení.

Nalezneme jej v Strážovských vrších. Blízkost míst Považská Bystrice, Púchov a Trenčín. Nad střediskem se tyčí vrchy Javorina, Veľký a Malý grúň.

3. Vlek Zbyňov na Slovensku

vlek Zbyňov Výhodou je severovýchodní strana kopce. Sníh je tudíž kvalitnější - tvrdší. Nadmořská výška začíná na 495 metrech nad mořem. Sjezdovka je dlouhá 450 m. U střediska je parkoviště. Samozřejmostí je bufet s rychlým občerstvením. Obec je situována v Rajecké dolině u Rajeckých Teplic.

4. Ski aréna Fačkovské sedlo Slovensko

ski aréna Fačkovské sedlo Sportovně rekreační středisko leží v nadmořské výšce 803 metrů. Organizátoři sestavují taky programy pro zábavu hostí. Každoročně se organizují lyžařské kurzy pro školáky. K službám patří ski servis a půjčovna. K dispozici jsou čtyři vleky a více než sedm sjezdovek. Přímo u svahů je restaurace Salaš Kľak, bufet či sněžný bar.

5. Homôlka Valaská Belá - Slovensko

Homôlka Slovensko ubytování a lyžování Lyžařský areál je spravován chatou Homôlka. Jde o dvě méně nároční sjezdovky s třemi vleky. Je situováno v rekreačním areálu Homôlka. Poblíž využijte služeb lyžařského hostince Partizán.

Pohoří Považský Inovec:

Kálnica - Piesky: Slovensko v zimně

Kálnica Piesky Kromně lyžování ve středisku naleznete budovu s bufetem a ski servisem. Na dóle je parkoviště. Sjezdovky jsou mechanicky zasněžovány. Poloha je výborná a to jen 5km od dálnice.Středisko provozují i ve večerních hodinách při osvětlení.

Bezovec: Slovensko a Považský Inovec

Bezovec slovensko Nacházi se kolem 20 km od města Piešťany. U střediska josu dvě parkoviště. Ohodnocené je třemi hvězdičkami. Slovensko má zde silního zástupce z rekreačních středisk. Lyžovat se dá na šesti sjezovkách. Přepravní kapacita vleků je 3000 osob za hodinu. Terén je různé naročnosti. Restaurace Koliba se stará o gastro služby.

 

Spodní Navigace:
Články   |   Diskusní fórum dovolenkářů

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku