Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksHlavní strana  >>  Ubytování lyžařská střediska Slovensko  >>  Volovské vrchy  >>  Popis středisek

Zajímavosti a zimní střediska Volovské vrchy Slovensko

Ochrana přírody na tomto území se hlavně týká ptačího území. Je rozsáhlé a hnízdí zde některé druhy čápů, sov a dalších. Historie pohoří se vyznačuje středověkým tažením drahých kovů. Můžete se projít po šesti naučných stezkách. Navštivte:

Lyžařská střediska Volovské vrchy - dovolená na Slovensku

1. Lyžařské středisko Relax Center Plejsy Slovensko

Lyžařské středisko Relax Center Plejsy Slovensko Středisko jako jedno z mála na Slovensku má hogenizované tratě na závody Evropského formátu ve sjezdových disciplínách. Uměle zasněžované jsou všechny sjezdovky. Průměrná výška sněhu v roce dosahuje 80 cm. K dispozici je 9 sjezdovek s délkou 10 km. Je zde osm vleků a jedna sedačková lanovka. Nachází se zde několik chat a hotelů. Samozřejmostí jsou služby půjčoven a lyžařských škol.

2. Lyžařské středisko Štós - Šikmá stráň Slovensko

Lyžařské středisko Štós - Šikmá stráň Slovensko Středisko je vzdálené od Košic jen 40 km. Upravované tratě mají střední obtížnost. Jejich délka je 1,3 km. Funguje zde umělé zasněžování terénu. Největší atrakcí je U - rampa s délkou 690 m pro snowboardisty. Večerní lyžování neprovozují. V areálu je restaurace a bufet. Parkoviště má kapacitu 50 aut.

3. Lyžařské středisko Kavečany Slovensko

Lyžařské středisko Kavečany Slovensko Středisko má 8 vleků a 8 sjezdovek. Jde o příměstské středisko Košic. Samozřejmostí je půjčovna a opravna lyží, v létě bobová dráha. Všechny svahy jsou zasněžované a upravované. K dispozici je denní, večerní lyžování a běžecké tratě. Stravování zajišťují blízké penziony, bufety.

4. Lyžařské středisko Jahodná Slovensko

Lyžařské středisko Jahodná Slovensko Středisko je vybaveno i zábavnými službami jako multifunkční a dětské hřiště, trampolíny a jízdy na čtyřkolkách. Sjezdové tratě jsou tři. Vleků je sedm. Jejich náročnost od začátečnické po středně těžké Vám zajistí příjemné lyžování podle schopností. Přímo ve středisku je několik chat.

5. Lyžařské středisko Skipark Erika - Kojšovská hoľa Slovensko

Lyžařské středisko Skipark Erika - Kojšovská hoľa Slovensko Vyšší nadmořská výška dovoluje lyžování a snowboardování na přírodním sněhu. Svézt se můžete na vlecích a moderní třísedačkové lanovce. V létě jsou zde turistické trasy po hřebenech. Průměrná výška sněhu se pohybuje do 60 cm. Tratí je sedm od lehkých po středně těžké. Služby mají zastoupení v půjčovnách sportovního nářadí, občerstvení v čajovně, parkování a kyvadlové dopravě. Běžecké tratě mají délku dva a pět kilometrů.

6. Lyžařské středisko Poráč - Brodok Slovensko

Lyžařské středisko Poráč - Brodok Slovensko Středisko má široký svah. Terény jsou vhodné pro začátečníky a zkušenější. Svahy uměle zasněžují. Denně se upravují rolbou. Sjezdovky jsou tři s délkou 1,23 km. Přepravní kapacita 1300 osob za hodinu. Také disponuje poměrně velkým parkovištěm a bufetem. Najdete zde tři vleky. Jsou zde i neupravené terény a běžecké tratě.

7. Lyžařské středisko Poráč Park Slovensko

Lyžařské středisko Poráč Park Slovensko Lyžuje se na dvou sjezdovkách. Označení mají červená a modrá. Jejich délky jsou 600 a 800 metrů. Bývají uměle zasněžovány a jsou upraveny každý den. K dispozici je bar a trasa na běžky. Můžete využít i ledovou plochu v areálu hřiště. Parkování je nedaleko střediska. Ke středisku patří i penzion.

 

Spodní Navigace:
Články   |   Diskusní fórum dovolenkářů

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku