Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksHlavní strana  >>  Ubytování lyžařská střediska Slovensko  >>  Pohoří Vtáčnik s lyžařskými středisky  >>  Popis středisek

Informace o horách, Vtáčnik lyžování Slovensko

Jde o Národní přírodní rezervaci a chráněné území. Vtáčnik se dělí na čtyři podcelky: Vysoký a Nízký Vtáčnik, Župkovská brázda, Raj. Ubytování zatrakrivňují nasledovní turistické cíle:

K dalším zajímavostem patří náuční stezka. Začíná u amfitiátera za obcí Kamenec pod Vtáčnikem. Je to taky značená turistická stezka. Při chůzi narazíte na andezitové bralá, přirozenou jedlovou bučinu, ostrůvek původní smrčiny. Provýšení je 900 m takže jde o náročnější turistiku na Slovensku.

Lyžařské střediska v pohoří Vtáčnik Slovensko

1. Lyžařské středisko Ski Blanc Ostrý Grúň Kollárová Slovensko

Ski Blanc Ostrý Grúň - KollárováDopravíte se zde od okresního města Žárnovica. Cesta je značená a udržována. K vybavění patří čtyři vleky a pět sjezdovek. Nejvyšší provýšení je 107 metrů. Obtížnost je střední a lehká. Průměrní nadmořská výška je 500 m.n.m. Sjezdovky jsou upravěny pro večerní lyžování. K doplňkům patří lyžařská škola, ski servis, půjčovna, bufet s terasou. Atmosféru zimního střediska dotváří sáňkářská dráha a místo pro snowtubing.

2. Lyžařské středisko Poruba u Prievidze Slovensko

Lyžařské středisko Poruba u Prievidze SlovenskoNalezeme jej u města Prievidza na rozhraní Vtáčniku a Kremnických vrchů. rovozovatel se stará o úpravu sjezdovek a provoz večerního lyžování. U svahu jsou ski servis, výučba lyžování, bufet a parkoviště. Vužijte výhody třech vleků a nenáročních sjezdovek. 12 km upravovaných běžeckých tratí čeká na běžkaře.

 

Spodní Navigace:
Články   |   Diskusní fórum dovolenkářů

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku