Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksHlavní strana  >>  Ubytování lyžařská střediska Slovensko  >>  Vysoké a Belianske Tatry  >>  Popis středisek

Turistické atrakce, střediska Vysokých a Belianských Tater

Pohoří má alpinský charakter. Procházky a túry můžete uskutečnit v dolinách a náročnější i na vrcholy. Většina horských chodníků je uzavřených v zimním období. Množství vrcholů je vhodných na horolezeckou činnost. Nachází se zde devatenáct horských chat na České a Polské straně. Mnoho horských ples a vodopádů je turisticky dostupných. Na území platí přísná pravidla ochrany přírody, jelikož se jedná o národní park. Určitě navštivte:

Lyžařská střediska Vysoké a Belianske Tatry Slovensko

1. Ubytování lyžařské středisko Tatranksá Lomnica Slovensko.

lyžařské středisko Tatranksá Lomnica Slovensko Užiť si môžete trate z Lomnického sedla od kade vedie najstrmšia zjazdovka. Neskôr sa táto zmierňuje a má rozmery: dĺžku 6,5 km a šírku 60 m. Ďalších 6 km menej náročných terénov je vhodných pre rodiny s deťmi. Množstvo terénov je vhodných pre free ride, lyžovanie v hlbokom snehu. Jednou z lanoviek je moderná 15 miestna kabínková lanovka.

2. Ubytování lyžařské středisko Štrbské pleso Slovensko.

lyžařské středisko Štrbské pleso Slovensko Středisko nabízí více než 7300 metrů sjezdovek. Převážně jsou lehké a středně těžké, tedy vhodné pro rodiny s dětmi. Je zde i místo pro zábavu jako snowtubing. Vyvážet na vrch se můžete na sedmi vlecích a lanových drahách. Určitě zde najdete služby půjčoven a škol či dětských lyžařských školek.

3. Ubytování lyžařské středisko Starý Smokovec Slovensko.

lyžařské středisko Starý Smokovec Slovensko Ze Starého Smokovce vede pohodlná lanovka na Hrebienok. Zde je přístupná večerní trať na sáňkování. Nedaleká Jakubová louka je sjezdovka mírné náročnosti. Středisko je vhodné pro začátečníky a mírně pokročilé. Je to tedy místo ideálního startu pro zimní turistiku.

4. Ubytování lyžařské středisko Greguška SKI Pod Lesom Slovensko.

lyžařské středisko Greguška SKI Pod Lesom Slovensko Středisko se nachází v Dolním Smokovci. Jedná se o nenáročnou trať. K dispozici jsou dva vleky. Sjezdovka je mechanicky zasněžovaná. Terén je vhodný pro méně náročné lyžaře a začátečníky. Tímto mohou pomáhat lyžařský instruktoři. Bezplatné parkoviště a wc. V dolní části je bufet.

5. Ubytování lyžařské středisko Ski Monkova dolina Slovensko.

lyžařské středisko Ski Monkova dolina Slovensko Areál se nachází 1,5 km od vesnice Ždiar u hotelu Magura. Hotel areál i provozuje. Lyžařský vlek je jeden s délkou 260 metrů. Středisko je obohacené o novinku - večerní lyžování. V okolí najdete různé běžecké tratě. Pro jiné netradiční dovádění je určen svah před hotelem s délkou 30 metrů. Parkoviště je řešeno tak aby bylo přístupné na lyžích.

6. Ubytování lyžařské středisko Ski centrum Strednica Slovensko.

lyžařské středisko Ski centrum Strednica Slovensko Nachází se za obcí Ždiar. Má až devět vleků, takže patří k největším ve Vysokých a Belianských Tatrách. Přepravní kapacita je 6080 osob za hodinu. Tratě jsou nepříliš náročné - vhodné na klidné lyžování. Parkoviště jsou u areálu a jsou snadno dostupné. Běžeckých tratí je několik kilometrů. V areálu působí lyžařská škola.

 

Spodní Navigace:
Články   |   Diskusní fórum dovolenkářů

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku