Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksHlavní strana  >>  Ubytování lyžařská střediska Slovensko  >>  Západní Tatry  >>  Popis středisek

Zajímavé a navštěvovaná místa, Západní Tatry lyžování

Na Oravské straně se nacházejí Roháče. Dostanete se sem z vesnice Zuberec a pokračujete Roháčskou dolinou. Zde se nachází Roháčský vodopád a stejnojmenné plesa. Zvláště navštěvované je Smutné sedlo. Můžete si odpočinout v aqua parku v Oraviciích. Navštivte:

Lyžařská střediska Západní Tatry Slovensko

1. Lyžařské středisko Zverovka Roháče - Spálená dolina Slovensko.

lyžařské středisko Zverovka Roháče - Spálená dolina Slovensko Nachází se v údolí pod Salatínami. Pokročilý si vychutnají free ride zónu a nový snowboard park. Najdete zde služby jako restaurace, wc, půjčovna potřeb na lyžování a snowboardování. Na lehčím terénu jsou dva vleky. Výše je náročnější terén s dalším vlekem a čtyřsedačkovou lanovkou. Ve vrchní části je další vlek. Zde se sjezdovka dělí na náročnou označenou jako černá a středně náročnou. Provozují umělé zasněžování a úpravu tratí.

2. Lyžařské střediska Zuberec - Milotín a Janovky Slovensko.

lyžařské střediska Zuberec - Milotín a Janovky Slovensko Ve středisku Milotín se nachází pět vleků a sjezdovky s mírnou náročností. Možné je i večerní lyžování. V lyžařském středisku Janovky se nacházejí čtyři vleky. Sjezdové tratě jsou méně a středně náročné. Je zde lyžařská školka. Udržují zde 8 km běžeckých tratí.

3. Lyžařské středisko Meander Skipark Oravice Slovensko.

lyžařské středisko Meander Skipark Oravice Slovensko Zde je šest sjezdovek. Náročnost je mírná a střední. Sjezdovky mají svá jména. Na vrch vyjedete dvěma vleky a jednou čtyřsedačkovou lanovkou s vyhřívanými sedadly. Je rychlá s pohodlným nastupováním a vysedáním. Čekají tu na Vás služby lyžařské školy, dva bufety a restaurace. Středisko je v těsné blízkosti termál parku s minerální vodou. Přímo ze svahu se můžete jít vyhřát do teplé vody pod širým nebem.

4. Lyžařské středisko Skicentrum Žiar - Dolinky Slovensko.

lyžařské středisko Skicentrum Žiar - Dolinky Slovensko Středisko je vybudováno za obcí Žiar na Liptově. Provozují dva vleky a dvě sjezdovky. Jedna z nich je osvětlena pro večerní lyžování. Terény denně upravují. Jsou zde dvě chaty s nabídkou ubytování. Doplňkem jsou moderní wc, bufet. Vše je provozováno s TJ družba Žiar.

5. Lyžařské středisko Podbanské Slovensko.

lyžařské středisko Podbanské Slovensko Zalyžovat si můžete na Podbanském u hotelu Permon. Nim je provozován vlek vzdálen 300 metrů. Při něm je svah s nenáročným terénem vhodným pro rodiny s dětmi. Délka tratě je 300 metrů. V areálu je půjčovna a lyžařská školka.

6. Lyžařské středisko Jakubovany Bane Slovensko.

lyžařské středisko Jakubovany Bane Slovensko V blízkosti obce Jakubovany na Liptově se nachází zimní středisko Bane. Je vybudováno na úbočí Baranca, jdného z nejvyšších vrcholů Západních Tater. Z vrchu sjezdovky je dobrý výhled na okolní Tatry. Jsou zde dva vleky. Na začátku sjezdovky je bar určen na občerstvení. Areál je vhodný pro rekreační lyžování, snowboardování.

7. Lyžařské středisko Ski areál u hotelu Akademik Slovensko.

lyžařské středisko Ski areál u hotelu Akademik Slovensko Zde dudete využívat lyžařský vlek dlouhý 550 metrů a malý vlek, dětský o délce 100 metrů. Sjezdovka je nenáročná a má délku 750 metrů. Je zde více možností běžeckého lyžování. Nadmořská výška většinou zajišťuje dostatek přírodního sněhu. Sjezdovku upravují.

 

Spodní Navigace:
Články   |   Diskusní fórum dovolenkářů

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku